VüCUDA ANTIOKSIDAN DEPOLUYOR! HER GüN YIYIN 10 YAş GENçLEşIN

Meyvelerin cilt üzerinde muhteşem etkileri bulunur. Cildi beslemek ve vücuda vitamin depolamak için meyve tüketmeniz şart. Meyve tüketmek cilt sağlığı ile doğrudan ilişkilidir. Bir çok meyve üzerinde yapılan bir araştırmada meyve tüketen kadınların daha geç yaşlandığı ortaya çıktı. Bununla birlikte meyve tüketenlerin cilt görünümünün daha iyi olduğu açıklandı. Meyve tüketerek her yaşta genç görünebilirsiniz.

Dengeli beslenmek hem vücut hem de cilt sağlığınızı doğrudan etkiler. Meyveler üzerinde yapılan çalışmalar da cilt sağlığını koruduğu ortaya çıktı. Her gün düzenli olarak meyve tüketerek cildinizin ihtiyacı olan vitamini vücudunuza depolayabilirsiniz.

Meyveler antioksidan açısından çok zengindir. Meyvelerin içerisinde A, C ve E vitamini gibi pek çok vitamin bulunur. Meyvelerin içerisindeki antioksidan ve vitaminler erken yaşlanmayı durdurur. Cilt hasarına yol açabilecek tüm sorunları engeller. Cilt üzerinde bir güç kalkanı oluşturur.

Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için doğru ve dengeli beslenmeniz gerekir. Besinler cildinizi dış etkenlere karşı güçlü hale getirir. Cildin dayanıklılığını artırır. Güçlü antioksidan deposu oldukları için yaşlanmayı durdurur.

Bazı meyveler cilde kolajen desteği sağlar. Böylelikle cildin kırışmasını, sarkmasını engeller. İnce çizgilerin görünümünü azaltır. İşte meyvelerin cilt üzerindeki muhteşem faydaları...

NEMLENDİRİCİ DESTEĞİ SAĞLAYAN MEYVELER

 

Karpuz, çilek ve portakal gibi pek çok meyve cildi nem depolar. Sağlıklı görünen bir cilt için uygun hidrasyon şarttır. Cilt dokusunu iyileştirmeye ve cilt kuruluğunu gidermeye yardımcı olur. Bu meyveleri düzenli tüketmek cilde iyi gelir.

KOLAJEN ÜRETİMİ

 

Turunçgiller, ejder meyvesi çilek ve papaya gibi bazı meyveler C vitamini açısından çok zengindir. C vitamini cilde yapısal destek sağlar. Kolajen sentezinde önemli bir rol oynar. C vitamini açısından zengin meyveler tüketmek cildin elastikiyetini ve sıkılığını korumaya yardımcı olur. Kolajen üretimini desteklediği için erken yaşlanmayı durdurur.

CİLDİ KORUR

Bazı meyveleri tüketmek cildi dış etkenlere karşı da güçlendirir. Güneşten gelen zararlı ışınlardan cildin korunmasına destek olur. Domates ve karpuz gibi meyveler UV ışınları koruyu özelliğe sahiptir. Likopen içerir. Cildin güneş ışınlarının zararlı etkilerinden hasar görmesini engeller.

Meyveler cilde faydalarından yararlanmak için dengeli bir beslenme programına uymanız gerekir.

Bu beslenme programına ekleyeceğiniz meyveler ile cildi güçlendirebilirsiniz. Cildinizi güçlendirmek için beslenmenizin yanı sıra cilt bakımına da dikkat etmeniz gerekir. Bu sebeple mutlaka her gün cildinize uygun bir bakım rutinini uygulayın.

2023-05-24T06:58:32Z dg43tfdfdgfd