Müzik Video

Trending:


Artvin'de 'kelebek' hastası Neşe Balcı: Yaşam bizim için çok zor

Artvin’de yaşayan 'kelebek' hastası Neşe Balcı, "Cildimiz çok hassas, kelebek denmesinin sebebi biraz da buradan geliyor. Kelebeklerin kanatlarına dokunduğumuzda elimizde kaldığı için bizim derimizde öyle. Yaşantımız çok zor, yürüyemiyoruz, duş alamıyoruz ve sosyal hayatımızı engelliyor hastalığımız ve dolayısıyla yaşam bizim için çok zor. Mucize gibi insanlarız aslında" dedi. Balcı, kentte bir cildiye doktoru olmadığından yakınan Balcı, kullandıkları kremlerin de devlet tarafından karşılanmadığını belirtti.


Zayıflamak uğruna fazla su içmek ölümcül olabilir

Aşırı ve gereksiz su tüketiminin zehirlenme veya ölümle sonuçlanabileceğini belirten Denizli Özel Tekden Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. M ehmet Acımış, “Bol su içmek, herkes için uygun değil. İhtiyaç duyduğunda su içmesi ve doktorunun önerisi dışında günde 3 litreden fazla sıvı tüketilmemesi gerekir” dedi.


Sevgi gerçekten tüm acıların ilacı! 'Öpeyim de geçsin' sözü doğru mu?

Geçmişten günümüze gelen 'öpeyim de geçsin' sözü doğru çıktı. Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan araştırmalara göre, anne ve babanın çocuğun acıyan yerini öpmesi fiziksel acıyı azaltıyor. SEVGİ TÜM ACILARI DİNDİRİYOR Çocukların canları acıdığında başta anne-baba olmak üzere hemen olaya müdahale ederler. Adeta ebeveynler sevgileri ile çocukları...


Diş estetiği ile daha genç bir görünüm

Dişler ve çene, genç ve güzel bir görünüm için yüzün en önemli bölgelerinden biri. Dişlerin, dudak ve yanak dokularında oluşturduğu hacim sayesinde dudakların daha dolgun, yanakların ise daha az çökük göründüğünü vurgulayan Medicana Sağlık Grubu Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nden Dt. İlayda Dal, “Diş estetiği ile dudak kenarındaki çizgilerin yok olması, çene hattının belirginleştirilmesi gibi etkilerle daha genç bir görünüm sağlanabiliyor” dedi.


Kanser Tedavisinde Baş Döndürücü Gelişmeler Yaşanıyor

Dünya Aferez Birliği Başkanı Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, kanser tedavisindeki son gelişmeleri paylaştı. Hematolojik kanserlerde başarı oranlarının arttığını belirten Altuntaş, lösemi, lenfoma ve myeloma gibi kanserlerde büyük ilerlemeler kaydedildiğini söyledi. Ayrıca, akciğer kanseri tedavisine yönelik yapılan bir çalışmanın sonuçları da paylaşıldı ve immünoterapinin tekrarlama riskini azalttığı ortaya çıktı.


Tedavi sonrası yuvaya bırakılan "Yaren" leyleğin yavrusu tekrar yuvadan alındı

Bursa'nın Karacabey ilçesinde bitkin düştüğü için yuvasından alınıp tedavi edildikten sonra yerine bırakılan "Yaren" leyleğin yavrusu, yaşadığı problem üzerine tekrar rehabilitasyon merkezine götürüldü.


Doğum yapan kediye destek olan köpeğin görüntüleri gündem oldu: Böyle destek oldu

Doğum yapan kedinin yavrularını herkesten sakınan köpeğin görüntüleri izlenme rekoru kırdı. https://haberglobal.com.tr/gundem/dogum-yapan-kediye-destek-olan-kopegin-goruntuleri-gundem-oldu-boyle-destek-oldu-352171


Bu yiyecekler terletiyor! Mantar enfeksiyonu vücuda yerleşiyor

Bazı yiyecekler terlemeyi artırabilir ve sıcak havalarda sizi çok daha zor duruma sokabilir. Peki bu yiyecekler hangileri? Detaylar haberimizde.


Prof. Dr. Osman Müftüoğlu 'Muhteşem Dörtlü'yü açıkladı! Hastalık kapınıza uğramayacak... Tansiyon, şeker, karaciğer yağlanması, safra kesesi taşları... İşte çaresi

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu bugünkü köşesinde 'yıllarca hastalıkların sebepleri değil sonuçları ile savaştık' dedi ve yapılan hatalar zincirini sıraladı. Peki kronik hastalıkları tetikleyen nedenler neler? Uzman isim, tansiyon, şeker hastalığı, kalp sağlığı, karaciğer yağlanması gibi hastalıklara yol açan nedenler neleri anlattı ve ne gibi önlemler alınması gerektiğini yazdı... İşte Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun hastalıkların sebeplerine...


Prof. Dr. İlhan Çetin'den önemli açıklamalar! '300 kişi tedavi görüyor'

Kentte havaların ısınmasıyla yeniden görülmeye başlayan kene ısırması sonucu, son 1 haftada Gülbidin Ekberi (25), Şehri Tanrıveren (36) ve Emre Nacar (25), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. SCÜ Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Türkiye geneli güncel vaka sayıları hakkında bilgi vererek KKKA hastalığı hakkında uyarılarda bulundu. İlginizi Çekebilir Havaların ısınmasının ardından KKKA...


Güneşten doğru şekilde korunma önerileri

Güneşin yaşam kaynağı olduğu kadar insan cildi için ciddi yan etkileri de olduğunu vurgulayan Dermatoloji Uzmanı Dr. Perihan Aladağ Öztürk, güneşten doğru bir şekilde korunarak bu yan etkilerin gelişiminin engellenebileceğini belirtti.


Çocuklarda bu yürüyüş şekline dikkat

Çocuklarda yaygın olarak görülen parmak ucunda yürüme geçici olabileceği gibi kalıcı bir hastalığı da işaret edebilir. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Aybars Kıvrak konu hakkında önemli bilgiler verdi.


Güney Afrika’da maymun çiçeği virüsünden ikinci ölüm

Güney Afrika'da maymun çiçeği virüsü nedeniyle bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle can kaybı 2'ye yükseldi.


Havalar ısındı kenelere dikkat

HAVALARIN ısınmasıyla yeniden görülmeye başlayan kene ısırması sonucu, son 1 haftada Gülbidin Ekberi (25), Şehri Tanrıveren (36) ve Emre Nacar (25), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Milyonlarca lif ve potasyum içeriyor! Yağları 12'den vuran besinler

Kilo kontrolü sağlamak için bazı besinleri düzenli olarak tüketmek gerekiyor. Lif bağırsakları çalıştırdığı için sindirimi kolaylaştırıyor. Peki hangi besinler tok tutarken zayıflatıyor?


Havuzda yüzmek bebeklere bedenen ve ruhen iyi geliyor

Gelişimi normal ilerleyenlerin yanı sıra çeşitli kas hastalıkları görülen bebeklere 2 aylıktan itibaren çeşitli kurslarda yüzme ve dalma eğitimleri veriliyor.


Kayıp Alzheimer hastası bulundu

Kayıp Alzheimer hastası bulundu Mesut MADAN/BURDUR,(DHA)- BURDUR'un Çavdır ilçesinde kaybolan Alzheimer hastası N.Ç. (88) jandarma ve AFAD ekipleri tarafından aynı gün sağ olarak bulundu.Çavdır ilçesine bağlı Söğüt beldesinde yaşayan Alzheimer hastası N.Ç.'nin ailesi sabaha karşı saat 02.30 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp kayıp ihbarın...


Bebeğinizle Sağlıklı Bir Seyahat İçin Bunlara Dikkat

Bebeklerle uzun seyahate çıkarken nelere dikkat edilmeli? Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Aziz Polat anlatıyor.


Meme kanserinin bu tipine dikkat... Genç kadınları hedef alıyor

Ülkemizde yılda 234 bin yeni kanser vakası görülürken, kadınlarda en sık meme kanserine rastlanıyor. Üçlü negatif meme kanseri ise genç kadınları hedef alıyor. Meme kanserleri 60 yaş üstünde ortaya çıkarken, üçlü negatif meme kanseri 50 yaş altında görülüyor.


Kastamonu Üniversitesi, diyabet ve kanser tedavisinde silimarinin etkisi araştıracak

Kastamonu Üniversitesi, TÜBİTAK 3501 projesi ile diyabet ve kanser tedavisinde silimarinin yan etkilerini araştıracak.


Günün bu saatine dikkat: Sıcak çarpabilir! Prof. Dr. Tevfik Özlü sıcak çarpmasında en yaygın belirtileri tek tek sıraladı!

Ülkemiz sıcak hava dalgasının etkisine girdi. Aşırı sıcakların sağlık açısından büyük risk teşkil ettiğini söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, vatandaşların saat 11.00 ile 16.00 arasında güneş çarpmasına karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi. Peki sıcak çarpması belirtileri neler? Aşırı sıcaklardan etkilenmemek için nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte detaylar...


Tatil dönüşü iş sendromu nasıl atlatılır?

Rutin iş akışınıza ara vermek, harika olsa bile uzun tatiller sonrası iş hayatına dönmek zor olabiliyor. Özellikle uzun bir tatil sonrası işe geri dönmek ve rutininize kaldığınız yerden devam etmek iş sendromunu ortaya çıkarabiliyor. İşte, Odaklanma problemlerinden çeşitli sağlık problemlerine kadar farklı sorunlara yol açabilen tatil dönüşü iş sendromunu daha rahat atlatabilmeniz için bazı ipuçları...


Dağda 10 çocuk büyüttü: Şimdiye kadar ne hastalık ne ilaçla tanıştı

Ailesiyle atalarından gelen konar-göçerlik geleneğini sürdüren 10 çocuk babası Ali Uçar, eşi, kızı, damadı ve torunuyla ilkbaharda Bozyazı'dan 20 devesi ve onlarca küçükbaşıyla yola çıkıyor. Yol boyunca çadır kurup mola vererek, Konya'nın Hadim ilçesindeki Aladağ'a kadar gelen Uçar ailesi, yaz aylarını burada geçirip, hayvanlarını otlatıyor. Hayvanlardan elde ettikleri süt ürünlerini depolayarak kış mevsimi yaklaşınca da tekrar Mersin'e dönmek...


Uzmanlar Kurban Bayramında et tüketimi için uyardı

Kurban Bayramında sağlıklı beslenilmesi için uzmanlar et tüketimi konusunda uyarıda bulunurken, kronik rahatsızlığı olanların sakatat tüketmemesi gerektiğine dikkat çekildi.


3 aydan uzun süren ağrı depresyona götürüyor! Aman dikkat

3 aydan uzun süren ağrının kronik ağrı sendromu olabileceğini belirten Prof. Dr. Haci Ahmet Alıcı, “Kronik ağrıda sadece ağrı yoktur. İyileşme adına umudunu kaybetmiş, çaresiz, huzursuz, sabrı ve dayanma gücü tükenmiş, ağrı hakkında kendine has tecrübeler edinmiş kısaca duygusal, psikolojik, fiziksel ve ruhsal olarak etkilenmiş bir hasta vardır artık. Bu nedenle ağrı tedavisinin etkili ve başarılı olması için daha karmaşık bir program şeklinde...


Mide rahatsızlığı olanlara kurbanda et tüketimi uyarısı

Denizli Devlet Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. M. Gürkan Haytaoğlu, gastrit, reflü ve ülser gibi mide ve sindirim sistemi rahatsızlıkları olan bireylerin Kurban Bayramında et tüketimine dikkat etmesi gerektiğini belirterek bu rahatsızlıkları olan bireylere uyarılarda bulundu.


Uzman doktor saat verdi: Güneş altında kalmayın

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Yaz aylarının gelmesiyle sıcak ve güneş çarpması nedeniyle kalp yetmezliği, aritmiler, karaciğer hasarı, epileptik nöbetler, damar içi pıhtı oluşumları, solunum ve böbrek yetmezliği görülebilir. Özellikle bebekler, çocuklar, işçiler ve askerler risk altındadır” dedi.


Uzayda bir yıldan fazla zaman geçirmek insan vücuduna ne yapar?

T24 Dış Haberler Uzaya gerçekleştirilen en uzun yolculuk rekoru şu anda 371 gün olarak açıklandı ancak yörüngede uzun süre kalmak astronotların vücutlarını, kaslarını, beyinlerini ve hatta bağırsak bakterilerini bile değiştirtiriyor. Nasa astronotu Frank Rubio, 371 gün boyunca evi olan modüller ve güneş panelleri topluluğuna veda etti. Rubio'nun Ul...


Vitaminler neden harflerle isimlendiriliyor?

İnsan yaşamında hayati önemi bulunan vitaminler, tarihsel süreçte farklı gerekçelerle harflerle isimlendirildi.


“Düzenli kan bağışı, kalp ve akciğer sağlığı için faydalı”

Kan bağışının etkilerine değinen Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Başak Adaklı Aksoy, “Düzenli kan bağışçıları bir yandan insanlara yardım etmenin manevi hazzını yaşarken diğer yandan da öncesinde geçtikleri tıbbi taramalarla sağlık durumlarının kontrolünü sağlamış olurlar. Kan bağışı sayesinde kan yapan ilik hücrelerinin çalışması uyarılarak sistemdeki hücrelerin yapımı artar ve vücuttaki kan hücreleri yenilenir. Ayrıca...


Aronya Erzincan’ı sevdi

Son birkaç yıl içerisinde Erzincan ürün deseninde kendine yer bulan aronya Erzincan’ı sevdi.


Geçmeyen ağrı psikolojiyi bozabilir

3 aydan uzun süren ağrının kronik ağrı sendromu olabileceğini belirten Prof. Dr. Haci Ahmet Alıcı, “Kronik ağrıda sadece ağrı yoktur. İyileşme adına umudunu kaybetmiş, çaresiz, huzursuz, sabrı ve dayanma gücü tükenmiş, ağrı hakkında kendine has tecrübeler edinmiş kısaca duygusal, psikolojik, fiziksel ve ruhsal olarak etkilenmiş bir hasta vardır artık. Bu nedenle ağrı tedavisinin etkili ve başarılı olması için daha karmaşık bir program şeklinde...


Faktör V Leiden : Dikkat Edilmesi Gereken Uyarı Işaretleri

Özet Kalıtsal bir kan pıhtılaşma bozukluğu. Bacakta veya akciğerlerde anormal kan pıhtılaşmasına neden olur. Belirtiler Belirti gösteren birini tanıyorsanız derhal tıbbi yardım isteyin. Hiçbir belirti olmayabilir, ancak aşağıdakiler belirgin olabilir: Ayak bileği ve ayakların şişmesi, ağrı, kızarıklık, sıcaklık ile karakterize derin ven trombozu Sı...


İşlenmiş gıdalar kronik uykusuzluğa neden oluyor

T24 Dış Haberler İşlenmiş hazır gıdaların obezite, diyabet ve kanserle olan bağlantıları bilinirken, yeni araştırmalar, gazlı içecekler ve enerji barları gibi ürünlerin de kronik uykusuzluk sorunlarına neden olduğunu ortaya çıkardı. Hazır gıdalar, renklendiriciler gibi kimyasal katkı maddeleri içerirken, vitamin ve lif bakımından düşüktür. Son araş...


Şap hastalığında üçüncü doz aşıyla vaka sayısı geriledi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, hayvan hastalıklarıyla mücadele kapsamında şapa karşı her yıl rutin olarak uygulanan 2 doz aşının bu yılın başında 3 doza çıkarılmasıyla vaka sayısında yüzde 53 azalma olduğunu bildirdi.


"Etin yanında kuru baklagil tüketin"

"Etin yanında kuru baklagil tüketin" Kurban Bayramını sağlıklı ve huzurlu geçirmek için öğün dengesini kurmanın önemini vurgulayan uzmanlar, et yemeklerinin sağlıklı eşlikçisi olarak yüksek lif içeriği ve düşük glisemik indekse sahip baklagilleri tavsiye ediyor. Diyetisyen Emine Uluçay, tüm besin gruplarını içeren sağlıklı bir beslenme şeklinin ben...


Bayramda aşırı et tüketimi sağlığınızı bozabilir

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ali Bilgen, Kurban Bayramı'nı sağlıklı ve rahat geçirebilmek için günlük et tüketimine dikkat edilmesi ve aşırıya kaçılmaması gerektiği konusunda uyardı.


Yakınlarını kaybettiği akciğer kanserini tedavinin yanı sıra yüksel moralle yendi

Zonguldak'ta yakınlarını kaybettiği akciğer kanseriyle savaşırken katıldığı yaklaşık 30 kursu başarıyla tamamlayan Elvan Kılıç, hastalığa yakalananlara eve kapanmak yerine üretmenin verdiği moralle mücadele etmelerini tavsiye etti.


İzmir'de Sağlıksız Koşullarda Üretilen Sahte İlaç Operasyonu

İzmir'de düzenlenen operasyonda gümrük kaçağı malzemelerin yanı sıra sağlıksız koşullarda işlenip, üretilen vücut geliştirme hormon ilaçları ile kilo aldırıcı ve kilo verdirici ilaç ele geçirildi. Operasyonda ünlü markaların ambalajlarının sahtesini yaparak sattıkları iddiasıyla 4 şüpheli, gözaltına alındı. Şüphelilerden H.A. tutuklanırken, diğerleri serbest bırakıldı.


Kalp hastaları dikkat! Aşırı sıcaklar ölüme neden olabilir

Hava sıcaklıkların artması birçok hastalığa davetiye çıkarırken, Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Cihan Altın, aşırı sıcak havanın özellikle kalp hastaları için büyük bir risk olduğunu ve ölüme bile neden olabileceği uyarısında bulundu. Altın, kalp hastalarının özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkmaması gerektiğini de vurguladı.


Tedavi gördüğü hastanede resim sergisi açtı

Tedavi gördüğü hastanede resim sergisi açtı İZMİR, (DHA) - EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı koordinasyonunda, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) Danışanı Cem Şevki Özalpuk'un eserlerinden oluşan resim sergisi açıldı.EÜTF Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında tedavi gören hastalara moti...


10 yıldır muzdarip olduğu parkinson hastalığı Eskişehir Şehir Hastanesi’nde sona erdi

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde yaşayan ve 10 yıldır muzdarip olduğu parkinson hastalığına bir türlü çözüm bulamayan 55 yaşındaki Galip Alaylı, Eskişehir Şehir Hastanesi'nde girmiş olduğu beyin pili ameliyatıyla sağlığına kavuşarak titreme sorununu büyük ölçüde geride bıraktı.


Ölümden sonra bizi ne bekliyor?

Ölümün ardından neler olacağına ilişkin sorular yanıtlarını ararken, ruhun bedenle birlikte ölmediğini konu alan bir belgeselde, 100 farklı vaka incelendi ve ölümden sonra hayatın devam ettiği söylendi. Peki ölümden sonra bizi neler bekliyor?


Yemek yerken hapşıran adamın kalın bağırsağı düştü

T24 Dış Haberler ABD'de meydana gelen olayda cerrahlar, Floridalı bir adamın güçlü bir hapşırık sonrası düşen kolonunun bir kısmını başarılı bir şekilde vücuduna geri yerleştirmeyi başardıklarını açıkladı. 63 yaşındaki adam, alışılmadık olay meydana geldiğinde eşiyle birlikte bir lokantada yemek yediğini söyledi. Vaka, American Journal of Medical C...


Gazlı içecekler uykusuz bırakıyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre işlenmiş hazır gıdalar, gazlı içecekler ve enerji barları gibi ürünler kronik uykusuzluğa neden olabiliyor.


Hem güneşle hem de toplumsal ayrımcılıkla mücadele eden Afrikalı albinolar

Doğuştan pigment eksikliği nedeniyle derileri ve kılları beyaz, gözleri açık renk olan albinizmli bireyler, hastalığa ilişkin toplumsal farkındalığın düşük olması nedeniyle en çok Afrika ülkelerinde insan hakları ihlallerine uğruyor.


Ses kısıklığına ellerde titreme, ateş basması, kilo kaybı eşlik ediyorsa aman dikkat: Türkiye'de her 2 kişiden birinde bu hastalık var!

Yaşamsal öneme sahip tiroid bezlerinde salgılanan tiroid hormonunun salgılanmasında yaşanabilecek düzensizlik hayati tehlikeye varan yan etkileri ortaya çıkarıyor. En sık görülen hastalıklardan biri olan tiroid nodüllerine dikkat çeken Dr. Murat Bulut Özkan, nodüllerin kontrolü ve takibinin düzenli olarak yapılması gerektiğinin önemine vurgu yaparak tiroid nodüllerinin taşıdığı en büyük riskin kanser olduğunun altını çizdi.


Muayene ettiği 7 hastası şikayet etti: Doktora 'cinsel saldırı'dan 153 yıl hapis istemi

Kentte, bağırsak ve mide rahatsızlıkları yaşayan T.A. adlı kadın, geçen yıl Kepez Devlet Hastanesi Gastroenteroloji bölümünde uzman doktor olarak 5 yıldır görev yapan Ahmet Taner C.'ye muayene oldu. T.A., muayene sırasında doktor C. kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla önce Kepez Devlet Hastanesi yönetimine şikayetçi oldu, ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılığın durumu Sağlık Bakanlığı'na...


Me Fragman


Beslenme ve Diyet Uzmanı Güneş: "Et tüketimini 1 öğünle sınırlı tutun"

Acıbadem Ankara Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Renan Güneş, "Et tüketimini sadece 1 öğün ile sınırlı tutmak, sağlıklı pişirme yöntemleriyle pişirmek ve yanında bol C vitamini içeren besinlerle beraber yemek etin sağlıklı bir şekilde tüketilmesine yardımcı olacaktır" dedi.