Püf Noktası

Trending:


Araştırmalar tüm gerçeği ortaya çıkardı! Vücudu susuz bırakıyor

Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için her gün vücudunuzun ihtiyacı kadar su içmeniz gerekir. Su, yaşam kaynağıdır. Organlarınızın düzenli çalışması için su içmeniz gerekir. Ancak bazen su yerine başka içecekleri tüketmeyi tercih edersiniz. Bu içecekler su ihtiyacınızı karşılamaz. Aksine vücudun daha çok susuz kalmasına sebep olur. İşte o içecekler... (Posta)


Kaş Düşüklüğü Problemi Yaş Aldıkça Artabilir!

Yaşlanma kaçınılmaz bir süreçtir ve vücudumuzun pek çok bölgesini etkiler. Bu süreç, genellikle ciltte kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ve sarkmalar olarak görülür. Ancak, bazen göz ardı edilen bir durum olan kaş düşüklüğü, yaşlılık belirtilerinden biri olarak karşımıza çıkabilir. Özellikle ilerleyen yaşlarda kadınları rahatsız eden kaş düşüklüğü problemi ile ilgili merak edilenleri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu,...


Karaciğer Temizleme Kürü Nedir, Nasıl Yapılır? Karaciğer Temizleme Kürü Faydaları Nelerdir?

Yaşamsal faaliyetlerin daha sağlıklı şekilde çalışması için değerlendirilen beslenme programı karaciğer temizleme kürü olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda bu yöntem karaciğer detoksu olarak da ifade edilmektedir. Bağışıklık ve sindirim sistemini düzenlemesinin yanı sıra, karaciğerin fonksiyonel olarak daha rahat bir şekilde çalışmasına olanak tanır.


Kördüğüm bağırsakları 3 dakikada açıyor! Bu otun yağı mide dostu

Bağırsakları harekete geçiren en önemli doğal besinlerden biri de çörek otudur. Bu bitkisel devanın yağı ise mideyi koruyor. Düzenli çörek otu kullanan kişiler sindirim sorunları yaşamıyor. İşte detaylar...


D vitamini eksikliği olanlarda bunama riski yüzde 19-25 artıyor

İngiltere’de yapılan uzun vadeli bir araştırmaya göre D vitamini eksikliği olanlarda bunama riskinde yüzde 19-25 oranında artış gözlendi. Düzenli olarak D vitamini takviyesi alanlarda ise Alzheimer riskinde yüzde 17 azalma görülürken damar hastalığına bağlı bunama riskinde yüzde 14 azalma gözlendi.


3 aydan uzun süren ağrı depresyona götürüyor! Aman dikkat

3 aydan uzun süren ağrının kronik ağrı sendromu olabileceğini belirten Prof. Dr. Haci Ahmet Alıcı, “Kronik ağrıda sadece ağrı yoktur. İyileşme adına umudunu kaybetmiş, çaresiz, huzursuz, sabrı ve dayanma gücü tükenmiş, ağrı hakkında kendine has tecrübeler edinmiş kısaca duygusal, psikolojik, fiziksel ve ruhsal olarak etkilenmiş bir hasta vardır artık. Bu nedenle ağrı tedavisinin etkili ve başarılı olması için daha karmaşık bir program şeklinde...


Kronik yorgunluğun psikolojik nedenleri

Kişi ne kadar dinlenirse dinlensin kendisini yorgun hissediyor, çalışmak istemiyor, günlük işlerini aksatıyor ve sosyal hayattan uzaklaşıyorsa Kronik Yorgunluk Sendromu ile karşı karşıya olabilir. Uzman Psikolog Kaan Üçyıldız konu hakkında önemli bilgiler verdi.


Doğadaki en güçlü D vitamini kaynağı

D vitamini kemiklerin sağlığı için oldukça önemlidir. Daha güçlü ve dirençli olmayı sağlayan D vitamininin eksikliği çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Yüksek D vitamini içeren besinler arasında yer alan sıklıkla tüketmediğimiz bir gıdanın saymakla bitmeyen faydaları bulunur.


Eriğin bu faydasını daha önce kimse duymadı

Yeşil erik hem tadıyla hem de sağladığı faydalarla sık sık tüketiliyor. Tam bir C vitamini deposu olarak bilinen yeşil erik, kalsiyum açısından da zengindir. Bu nedenle pek çok hastalığa da iyi geliyor. İşte detaylar…


Bu şekilde beslenme kan şekerinde dalgalanmalara yol açıyor! İnsülini dengeleyen beslenme önerileri

İnsülin direnci dünyada ve Türkiye’de önemli ve yaygın bir sağlık sorunu haline gelirken, diyetisyen Ruken Kuzu, sık aralıklarla yemek yemenin insülin hormonunu fazla uyaracağını, fazla salgılanan insülinin de kan şekerinde belli dalgalanmalara yol açacağını söyledi. Kuzu, “Sık sık bir şeyler yemek insülin hormonunu gereğinden fazla uyaracağı için insülin direnci sorunu yaşayanlar öğün sayısını azaltmalı ve aralıklı orucu benimsemeli” dedi.


Soğanı yıllarca yanlış şekilde tüketmişiz! Vitamininden eser kalmıyor

Soğan, yemeklere lezzet katmasının yanı sıra insan sağlığına sağladığı faydalarla da adeta mucize bir besin. Kolay ulaşılabilir olması ve içine girdiği her yemeği tatlandırmasıyla sofraların vazgeçilmez besini olan soğan, yanlış tüketildiğinde vitamin değerlerini kaybedebiliyor.


İnsan vücudu hakkında şaşırtıcı bilgiler

İnsan vücudu hakkında şaşırtıcı bilgiler


Evinize bu zehri sokmayın! Bağışıklık sistemini çökertiyor!

Tükettiğimiz besinler sağlığımız üzerinde oldukça önemli rol oynuyor. Fakat iş hayatı, okul koşturma derken beslenme rutinimizi hazır ve paketli gıdalarla geçiştirmek zorunda kalıyoruz. Peki tükettiğimiz besinler sağlıklı mı? Dünyanın en zararlı besinleri belli oldu. Bu listeyi görünce alışveriş listenizi çöpe atabilirsiniz. Tüm hastalıkların sebebi buymuş diyeceğiniz sağlıksız besinler haberimizde...


Milyonlarca lif ve potasyum içeriyor! Yağları 12'den vuran besinler

Kilo kontrolü sağlamak için bazı besinleri düzenli olarak tüketmek gerekiyor. Lif bağırsakları çalıştırdığı için sindirimi kolaylaştırıyor. Peki hangi besinler tok tutarken zayıflatıyor?


Lakabı Peygamber darısı! Düğümlenmiş bağırsakları açıyor, enerji veriyor

Kefir bol prebiyotikli bir içecek. Kefirin diğer adı Peygamber darısı. Peki kefirin şifaları neler? Kefir bağırsakları iyileştirir mi?


Schizotypal Kişilik Bozukluğu : Dikkat Edilmesi Gereken Uyarı Işaretleri

Özet Bu kişilik bozukluğu olan kişilerin sosyal durumlardan kaçınma eğilimi vardır. Garip veya başkalarına özgü görünürler ve olağandışı düşünme ve davranışlar gösterebilirler. Belirtiler Yeni, şiddetli veya sürekli belirtiler yaşıyorsanız bir sağlık hizmeti sağlayıcısıyla iletişime geçi. Belirtiler şunlardır: Olağandışı inançlar Yalnız olmak, yakı...


Gizemli beyin hastalığına 'yasak' geldi! E-postalar sızdı: 200’den fazla kişinin zeka seviyesi geriledi

Kanada'nın önde gelen bir federal bilim insanı, New Brunswick eyaletinde gizemli bir beyin hastalığını araştırmasının yasaklandığını ve bu durumdan etkilenen 200'den fazla kişinin açıklanamayan nörolojik gerileme yaşayacağından korktuğunu kaydettiği. İKİ YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI İngiliz The Guardian gazetesi, incelenen ve bilim insanının bir meslektaşına gönderdiği e-postalarda öne sürülen iddiaları gördü. Buna göre, suçlamalar doğu eyaletinin...


Kabuğunun altında mucize yatıyor! Düzenli olarak ceviz yerseniz neler olur?

Günde sadece bir avuç ceviz yemek, kolesterol seviyenizi düşürebilir ve genel sağlığınıza fayda sağlayabilir. Kalbinizi mutlu etmesinin yanı sıra, konu cildinizin güzelliği olduğunda ceviz gerçek bir süper besindir. Ceviz vitaminler ve temel besinlerle doludur, bu da onları doğal olarak parlak ve genç bir cilt için vazgeçilmez kılar.


Çocuklarda bahar aylarında görülen alerjik nezlenin 10 belirtisi

Bahar aylarının çocuklar için zor geçebileceğine dikkat çeken Bayık, “Bahar aylarında burun akıntı veya tıkanıklığı (rinit) nedeni ile doktora başvuran çocukların yaklaşık yarısı alerjik rinittir. Allerjik rinit ya yıl boyu sürer ya da mevsimsel gelişir. Mevsimsel alerjik rinitte genellikle çiçek açmayan ve polenleri rüzgar ile saçılan bitkiler etkendir” dedi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Aşkın Güra Bayık, çocuklarda alerjik...


Bağırsak sağlığımız için 10 etkili öneri

Bağışıklık sistemimizin gücünü büyük ölçüde bağırsaklarımızdan aldığını biliyor muydunuz? Hatta mutluluk hormonu olan serotoninin yüzde 90’ının bağırsaklardan salgılandığını? Peki bağırsaklarımızın sağlıklı olmasının yolunun sağlıklı mikrobiyotadan geçtiğini? Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Oya Yönal, bağırsak sağlığımız için 10 altın öneride bulundu, önemli açıklamalar yaptı.


Alerjik reaksiyonlar gün geçtikçe artıyor

Özel Ümit Batıkent Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Yüzüak, göğüs hastalıkları ve alerjik reaksiyonların nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.


Aileyle yenilen yemekler Alzheimer’dan koruyor

Özellikle yaşlı bireylerde beyin hücrelerinin ölmesi sonucu hafıza kaybı ve bunamaya sebep olan Alzheimer, en korkulan hastalıkların başında yer alıyor. Uzmanlar, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam kadar aileyle yenilen yemeklerin de Alzheimer'dan koruduğu uyarısında bulunuyor.


Depresyonun tatlı ilacı çikolata! Faydaları saymakla bitmiyor

Tadıyla mest eden bitter çikolatanın faydaları saymakla bitmezken kanser, parkinson ve alzheimer hastalıklarına karşı koruyucu etkisi bulunuyor.


Kahvaltıda çayı limonla tüketin, çünkü... Sağlıklı kahvaltının sırrı ortaya çıktı

Kahvaltı yapılmadığında gün içerisinde yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı, dikkat eksikliği gibi sorunlar yaşanabildiğini söyleyen Klinik Diyetisyen Duygu Özbay, “Fiziksel sağlığımız ve ruhsal sağlığımız bir bütünün ayrılmaz parçasıdır. Bu yüzden fizyolojimiz ne kadar sağlıklı ise ruhsal açıdan da o kadar sağlıklı oluruz. Kahvaltı ise bizi güne hazırlayarak mutlu hissetmemize yardımcı olur” diyerek sağlıklı bir kahvaltı için önerilerde bulundu.


Yeni şeyler öğrenmek beyne iyi geliyor

Nörolog Nigar Ahmadova, beyin sağlığına ve nörolojik hastalıklar konusunda farkındalığın önemine dikkat çekti. Genel vücut sağlığını korumak için sürekli olarak düzenli beslenilmesi, egzersiz yapılması, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan ve stresten uzak durulması önerileri veren Uzm. Dr. Ahmadova, “Bu öneriler beyin sağlığımız için de gerekli ve önemli. Beynimize iyi bakmak için okuyup, sürekli yeni şeyler öğrenerek de beslemeliyiz”...


Kuruyemişler suda bekletilir mi?

Kuruyemiş yağlı tohumlardır. Doymamış yağ asitler ve omega 3 bakımından çok güçlü olan kuruyemişler vücut sağlığına çok iyi gelir. Peki kuruyemişler suda bekletilir mi?


Uzmanından uyarı: “Fazla kilolularda diz kireçlenmesi riski yüksek”

Diz kireçlenmesinde risk altında olan bireylere dikkat çeken Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Hakan Dur, “Genellikle 50 yaş sonrası diz kireçlenmesi görülme sıklığı artar. Ancak geçirilmiş travma öyküsü olan, altta yatan romatizmal rahatsızlığı olan ve aşırı kilolu olan hastalarda daha erken yaşlarda görülebilir” dedi.


Prof. Dr. Canan Karatay kivinin faydalarını açıkladı

Prof. Dr. Canan Karatay az bilinen gençlik iksirini açıkladı! Kivinin sayısız faydasını anlattı.


Göz kayması ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Göz kayması probleminin görme probleminin yanı sıra estetik kaygılar oluşturabileceğine de dikkat çeken Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay, gerçekleştirilecek cerrahi yöntem ile bu sorunun çözülebileceğine işaret etti.


Terlemeye neden olan hastalıklar

Sosyal hayatı ve psikolojiyi ciddi anlamda olumsuz etkileyen aşırı terlemenin tedavisinin mümkün olduğunu kaydeden Doç. Dr. Orhan Yücel, “Bir hastalığa bağlı olarak terleme şikayeti varsa bu hastalıklar tedavi edildiğinde sorunu çözebiliriz. Özellikle el, ayak, yüz, koltuk altı terlemeleri ve yüz kızarması şikayetinin çözümsüz olmadığı bilinmeli. Etkili ve kalıcı bir tedavi alternatifi var” dedi.


Uyku sırasında diş gıcırdatma problemleri nasıl engellenir?

Kişi farkında olmadan dişlerini sıkabilir veya gıcırdatabilir. Bu belirtiler genellikle strese yatkın kişilerde, kaygılı, uykulu ve öfkeli olduklarında ortaya çıkar. Diş gıcırdatma toplumda yaygın olarak görülen, istemsizce ortaya çıkan ve çoğu zaman insanların farkında olmadığı bir durumdur. Genellikle uyku sırasında ortaya çıktığı için ebeveynler veya eşler bu sorunu fark ederler.


Zihinsel Engellilik: Nedir Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

zihinsel engellilik, ortalamanın altında zeka ile karakterize bir öğrenme güçlüğüdür. genetik, travma, enfeksiyon veya gebelik gibi çeşitli nedenlerle oluşabilir. tanı, fizik muayene ve testlerle konulur. tedavi, özel eğitim, konuşma ve fizik tedavi, aile danışmanlığı gibi yöntemlerle durumu yönetmeye yardımcı olur.


Antioksidan deposu 2 besine dikkat! Doğru tüketildiğinde bağışıklığı çelik gibi yapıyor! İşte kış aylarının vitamin deposu besinleri

Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirecek beslenme önerilerinde bulunan Uzman Diyetisyen Fatma Gizem Bahadır, “Sarımsak, antioksidan özelliklere sahiptir ve doğru tüketildiği takdirde bağışıklığı güçlendirebilir. Sarımsağın doğal haliyle çiğ olarak, ezilerek veya salatalarda tercih edilmesi yararlılığını artırır. Maydanozun da yüksek C vitamini içeriği ve bağışıklığı koruyucu özellikleri bilinmektedir” dedi.


Hormon sağlığı için nasıl beslenmeli?

Hormonların çok önemli olduğunu dile getiren Doç. Dr. Kader Uğur, “Hormonların hem yüksekliği hem de düşüklüğü vücudumuzda hastalıklara sebep olabilir. Hormon sağlığı için özellikle sebze ve meyve ağırlıklı olacak şekilde sağlıklı beslenmeliyiz” dedi.


Çocuklarda yüksek ateşte kaçmanız gereken 7 önemli hata

Çocuklarda görülen solunum yolu enfeksiyonları kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte artış gösteriyor. Enfeksiyonların en yaygın belirtilerinden biri olan ‘yüksek ateş’ ise ebeveynlerin yoğun kaygı duymalarına neden olabiliyor. Oysa yüksek ateş çocuklar için genellikle tehlikeli bir durum oluşturmuyor, tam aksine bağışıklık sisteminin enfeksiyonla savaşmasına katkı sağlıyor. Paniğe kapılan ebeveynlerin yüksek ateşi düşürmek için...


"Türkiye’de astımlı hasta sayısı artıyor"

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, dünyada yaklaşık 300 milyon insanın astım hastası olduğuna dikkat çeken Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nurhan Köksal, “Türkiye'de de astım sıklığı giderek artmaktadır. Ülkemizde yaklaşık olarak yetişkinlerin yüzde 5-10'u ve çocukların ise yüzde 10-15'i astım ile yaşamlarını sürdürmektedirler” dedi.


Prof. Dr. Tarkan Karakan anlattı: Bağırsaklar sağlığın anahtarı mı; nelere dikkat etmeliyiz?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tarkan Karakan, bağırsak florasının sağlığa olan etkilerini anlattı. İnsan vücudunun büyük bir kısmını oluşturan mikroorganizmaların insan sağlığı ve birçok hastalıkla olan bağlantılarının yeni yeni anlaşılmaya başlaması dolayısıyla son yıllarda gündemde olduğunu be...


Salatalarınıza kırmızı pancar koyarsanız ne olur? Kırmızı pancarın faydaları neler?

Kan yapıcı kırmızı pancar lezzetli formu ile çok seviliyor. Tansiyonu dengelerken stresi azaltan kırmızı pancarın faydaları saymakla bitmiyor. Peki kırmızı pancar neden bu kadar sağlıklı? İşte detaylar...


Zencefil Tozu Nedir, Ne İşe Yarar? Zencefil Tozu Faydaları Nelerdir?

Zencefilin kurutulması ve öğütülmesi ile elde edilen zencefil tozunun birçok faydası vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, yağ yakımını hızlandırması ve karın ağrısına iyi gelmesi nedeniyle sıkça tercih edilir. Peki, zencefil tozu ne işe yarar ve faydaları nelerdir?


Alzheimer’ın erken evrede tanı ve tedavisine imkân sağlayacak proje

Ege Üniversitesi (EÜ) Eczacılık Fakültesi Radyofarmasi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derya İlem Özdemir’in Türkiye’yi temsilen yer aldığı “Nörodejeneratif Hastalıklar için Yeni Nanoradyofarmasötikler: Alzheimer Hastalığının Yüksek Hassasiyetli Tedavi ve Moleküler Görüntülenmesi” başlıklı uluslararası araştırma projesi, Brezilya Bilimsel ve Teknolojik Gelişim Konseyi (CNPq) tarafından desteklenmeye hak kazandı. Brezilya, Amerika, Arjantin...


Doç. Dr. Uğur, “Hormon sağlığı için özellikle sebze ve meyve ağırlıklı olacak şekilde beslenmeliyiz”

Hormonların çok önemli olduğunu dile getiren Doç. Dr. Kader Uğur, “Hormonların hem yüksekliği hem de düşüklüğü vücudumuzda hastalıklara sebep olabilir. Hormon sağlığı için özellikle sebze ve meyve ağırlıklı olacak şekilde sağlıklı beslenmeliyiz” dedi.


Uykuları kaçıran hastalık! Demir eksikliği tetikliyor

Huzursuz bacak sendromunun her yaşta görülebildiğini, genellikle akşam saatlerinde ve gece uyku öncesinde şiddetlenen bir huzursuzluk hissi ile geldiğini anlatan uzmanlar, gece saatlerinde bacaklarda meydana gelen bu huzursuzluk ve hareket ihtiyacının, kişinin uykuya dalmakta zorlanmasına neden olabildiğini söylüyor. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Barış Metin, huzursuz bacak sendromu hakkında bilgi vererek, tedavi seçeneklerini anlattı.


Hormon Bozukluğu İçin Hangi Doktora Gidilir? Hormon Bozukluklarına Hangi Bölüm Bakar?

Hormon bozukluğu bulunan hastalar hastanenin dahiliye bölümüne gitmelidir. Dahiliye doktoru ise, gerek gördüğü takdirde hastaları endekronoloji servisine yönlendirir. Eğer hastalar isterlerse direkt olarak da endekronoloji servisine de başvurabilirler. Ama hastalığın altında yatan neden farklı olabileceği için ilk olarak dahiliye bölümüne gitmek daha avantajlıdır.


Dermatoloji uzmanı uyardı: “Cilt sağlığınızın anahtarı, güneşin zararlı etkilerinden korunmak”

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ortaya çıkabilecek güneş yanıkları ve alerjilerine ilişkin önemli uyarılarda bulunan Saygı Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Gülden Kökümer, “Yaz aylarında güneşin zararlı etkilerinden korunmak için bilinçli ve dikkatli davranmak, cilt sağlığınızı korumanın anahtarıdır” dedi.


Şok diyet şiş göbekleri süzüyor! 2 günde 2 kilo verdiren liste

Kısa ama etkili diyet programları zayıflamaya yardımcı olabiliyor. Yağdan verdiren bu diyetler sayesinde vücut detoks ile temizleniyor. İşte 2 günde 2 kilo verdiren diyet programı...


Bu besinler 24 saatte saçların dökülmesini engelliyor

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için günlük alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle de sağlıklı ve dengeli beslenme saç sağlığı için çok büyük önem taşıyor.


C vitamininin aşırı yetersizliği skorbüte yol açıyor

C vitamininin vücudumuzdaki kan damarları, kıkırdak ve kaslar ile kemiklerde bulunan, doku bakımı ve onarımında rol alan kolajen proteininin sentezi için gerekli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Gülcan Güntaş, C vitamininin aşırı derecede yetersizliğine bağlı olarak skorbüt hastalığı geliştiğini söyledi. Hastalığın yaraların geç kapanması, diş kaybı, diş eti kanaması, cilt problemleri, anemi ve eklemlerde şişlik gibi bulgularla seyrettiğini ve C...


Çocuklarda dişçi korkusuna son

Çocukların okula gitmesine engel olan birincil etkenin ‘kronik diş ağrısı’ olduğunu biliyor muydunuz? Çocukların dişçiye gitmeyip bu ağrıyı çekmesinin başlıca nedeni ise dental korku-kaygı. Dental kaygıyı azaltmadaki etkinliği bilimsel verilerle ortaya konmuş ‘artırılmış gerçeklik’ (AR) teknolojisini Türkiye’de kullanan ilk ve tek diş kliniğini ziyaret ettik. Klinik geçen yıl ABD’de ‘İlham veren klinik ödülü’nü layık görülürken, UNESCO...


Protein ağırlıklı beslenme dikkat süresini uzatır

Uzmanlar sınav kaygısından uzaklaşmak ve başarılı olmak için sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekiyor. Beslenmenin aslında bir süreç olduğunu, sınav öncesi protein ağırlıklı bir kahvaltı yapmanın dikkat süresini uzatacağını belirten İstanbul Aydın Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Can Ergün, “Sınav sabahı vücudun alışık ve tanıdığı besinler, yumurta, peynir, tahıllar gibi protein ağırlıklı...


Kalp, kemik, uykusuzluk... Hangi magnezyum neye iyi gelir?

Kalp sağlığından kemiklere, kasların düzgün çalışmasından uyku düzenimize vücudumuz için çok önemli bir mineral… Bu mineralin farklı çeşitleri televizyon programlarından sosyal medyaya her yerde karşımıza çıkıyor. Ancak hangi türünü ne zaman ne için kullanacağımız ve fazla kullanımında çıkabilecek sorunlar kafamızı karıştırabiliyor. Hürriyet'ten Melis Yılmaz, magnezyumun hangi formlarıyla nelere yaradığını, yan etkilerini, ne süreyle ve nasıl...